Projekt rekonstrukce výpravní budovy v Bílině míří do finiše

Home Aktuality ze staveb Projekt rekonstrukce výpravní budovy v Bílině míří do finiše
+

Architektonicky cenné nádraží, které bylo postaveno v 60. letech minulého století, se dočkalo zasloužené opravy, která zahrnuje kompletní rekonstrukci vnějších i vnitřních prostor výpravní budovy včetně rozvodů.

Obě hlavní fasády jsou rekonstrukcí původního řešení včetně samonosných velkoformátových prosklených ploch. Zejména uliční fasáda je dominantní a je řešena jako zateplená fasáda KZS s keramickým obkladem a výraznou prosklenou plochou, kterou je prosvětlován prostor pro cestující v odjezdové hale. Odtud je umožněn bezbariérový přístup na nástupiště nově instalovanou dvojicí výtahů v prosklených šachtách. Výtahy na kartový systém obsluhují bezbariérově i obě křídla ve druhém a třetím podlaží.

„Moc rádi jsme přiložili ruku k dílu na nádraží v Bílině. Byla zde opravena výpravní budova, která je v souladu se zájmy Správy železnic, ctí historický odkaz a odpovídá nárokům moderní dopravy. Současně projekt naplňuje vize z dokumentu Koncepce při nakládání s nemovitostmi osobních nádraží. S rekonstrukcí se začalo v listopadu 2022 a dokončena bude v lednu 2024,“ dodal Jan Fidler ze společnosti KOMOVIA s.r.o., který pro stavbu vykonává podporu technického dozoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *