Klatovský obchvat přinese výrazné odklonění dopravy mimo město

Home Aktuality ze staveb Klatovský obchvat přinese výrazné odklonění dopravy mimo město
+

V letošním roce bude dokončen tento významný projekt, na kterém se podílíme v podobě dozorových aktivit a jehož hlavním cílem je převedení tranzitní dopravy mimo centrum města Klatovy, čímž dojde k podstatnému zlepšení životního prostředí ve městě a zlepšení plynulosti a bezpečnosti silničního provozu.

Silnice I/27 je navíc v předmětném úseku součástí mezinárodního evropského taku E53 Plzeň – Klatovy – Železná Ruda – Eisenstein – Deggendorf – Mnichov, což ještě více přikládá na důležitosti této stavby pro celé Pošumaví a Bavorsko.

Slavnostní zahájení stavby se uskutečnilo 22.11.2021. Délka přeložky je 7622 metrů a jedná se o novostavbu pozemní dvoupruhové komunikace. V roce 2021 byly provedeny přípravné práce. V roce 2022 se pokračovalo zemními pracemi, které byly prováděny téměř v celém přístupném úseky stavby. Byla také provedena velká část přeložek inženýrských sítí, především plynovodů, komunikačních kabelů a vodovodů. V druhé polovině roku 2023 se prováděly práce zejména na mostních objektech. Uvedení do provozu je plánováno nejdříve v druhé polovině roku 2024.

Zdroj: ŘSD ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *